Teslimat Koşulları

ENFA BEBE ve GENÇ’den satın aldığınız ürünleri sizlere sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaştırabilmek için Türkiye’nin önde gelen kargo şirketleri ile çalışmaktayız.


ENFA BEBE ve GENÇ’den aldığınız ürünler, sipariş esnasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilir. Paketinizin kargo şubesinden teslim alınması seçeneği sunulmamakla beraber, belirtilen adreste yaşayan başka bir kişiye ürünün teslimi halinde ENFA BEBE ve GENÇ’in herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Siparişleriniz depomuzda kalite kontrolü yapıldıktan sonra hasarsız olarak kargo şirketine teslim edilir. Ürününüzü teslim almadan önce dış paketini kontrol etmeniz önerilir. Ürününüzde bir hasar olması durumunda kargo görevlisine detaylı hasar tespit tutanağı hazırlatmanız gerekir. Bu tutanakta ürünün teslimat sırasında kontrolünüzden geçtiği ve hasarlı olduğunun tespit edildiği açıkça belirtilmelidir. Hasar tespit edilen ürünler, teslimatı yapan kargo şirketi aracılığıyla ENFA BEBE ve GENÇ’e ulaştırılmalıdır. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü dış paketi itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldığınızı biz kabul edeceğiz. 


Türkiye’nin çeşitli bölgelerine teslim süresi değişebilmekle beraber, siparişinizi anlaşmalı Kargo şirketine teslim ettikten 2 (iki) – 3 (üç) iş günü içerisinde adresinize teslim edilmesi planlanmaktadır.


Kullanıcılar, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini doğru ve eksiksiz sağlamakla yükümlüdür. Hatalı adres bildiriminden kaynaklı gecikmelerden ENFA BEBE ve GENÇ sorumlu değildir.


Siparişlerinizin kargoya verilmesinin ardından, hangi kargo ile gönderildiği ve kargo takip numarası size ayrıca e-posta ile bildirilecektir.


Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek? 

Teslimat süresi, siparişinizin kargoya verilmesinden itibaren ortalama 1-3 iş günüdür. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Siparişinizin takibini üyelik sayfasındaki 'Siparişlerim' bölümünde yapabilirsiniz.


Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim? 

Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Ürünü teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol ediniz. Her hangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz.


Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünler kargodan eksik çıkarsa "iletişim" sayfasında sipariş numaranızı belirterek durumu anlatan bir e-posta gönderebilirsiniz. Size en yakın kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz +90 +90 532 589 85 31  no'lu telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.


Teslimatla ilgili önemli bilgiler

Gönderilen koli/paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum varsa; lütfen gönderiyi teslim almayın. Kargo bize geri dönecek ve gerekli işlem yapılacaktır.


Kargonuzu teslim aldıktan sonra, kargo yetkilisiyle birlikte açıp kontrol edebilirsiniz. Siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz; kargo yetkilisinden tutanak hazırlamasını talep ediniz.


Kargo yetkilisinin tanıklığında, ilk teslim anında hazırlanan tutanaklar eksik ve hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir. Kargoyu teslim aldıktan saatler sonra yapılan eksik ve/veya hasar bildirimleri tutanak olmadığı için ya da ilk teslim anında hazırlanmadığı için incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.


Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen en kısa zamanda bize haber veriniz.


Siparişinizdeki ürün/ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayın.


İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının ürünle birlikte gönderilmesi gerekir.